Basketbol Formaları
Mart 7, 2016
Voleybol Formaları
Mart 20, 2016
Basketbol Formaları
Mart 7, 2016
Voleybol Formaları
Mart 20, 2016

FUTBOL FORMALARI VE KULLANIM ALANLARI

Her insanın mutlaka sevdiği, maçlarını izlediği, tuttuğu bir takımı vardır. Takımlar ister futbol takımı olsun, ister basketbol takımı, ister voleybol, yüzme olsun her branşta takımın mutlaka karşılaşmalarda giyindiği bir çeşitli formalar bulunmaktadır. Bu formaların tek bir amacı var. O da karşılaştığın rakipten farklı bir görünüme sahip olmak. Farklı bir görünüme sahip olarak karşılaştığın rakip ile kendi takım arkadaşlarını, karşılaşma esnasında karıştırmamak için kullanılır. Futbol Formaları, her takımda, herkesin ihtiyacı.

halı saha forma, forma modelleri, forma yaptırma, forma siparişi

halı saha forma, forma modelleri, forma yaptırma, forma siparişi

FUTBOL FORMALARI MODELLERİ ÇOK ÖZEL

Her takımda çeşit çeşit forma çeşitleri bulunmaktadır. Mesela Galatasaray’ı örnek alalım. Renklerini sarı ve kırmızı olarak belirlemiş olan takım, futbol takımında iç saha forması ve dış saha forması bulunmaktadır. Takım formalarını sadece sarı ve kırmızı da yapmıyor. Formalara çeşitli renk veriliyor. Yine Galatasaray’dan örnek verecek olursak, Galatasaray yönetimi takımın renklerinden ayrı olarak üstü ve altı mor renginde forma tasarlamıştı. Sonra da renklerinde pembe de kullanan takım, bu formalarda kullandığı renkler taraftarın hoşuna gitmeyince de forma üretimi devam etmedi. Hafızalarda formaları mor ve pembe olan Galatasaray kalmıştı.

DİJİTAL FUTBOL FORMALARI MODELLERİ

Kulüpler forma tasarlamak için belirli ünlü forma yapan kurumlar ile anlaşılır. Formayı yapan kişiler, kulübün istekleri doğrultusunda takımı temsil edecek formayı hazırlar. Bu formalar sade olabiliyor, parçalı olabiliyor, desenli olabiliyor yani her türden forma yapılabiliyor. Önemli olan takımına uyum sağlamsı. Futbol Formaları sezon öncesinde hazır olduktan sonra ise kulübe teslim edilir. Formaları alan kulüp ise ilk başta forma tasarımlarını internet sitelerinde taraftarlarına duyurur. Sonra futbol takımındaki bütün futbolculara yeni sezon formaları giydirilerek podyuma çıkarılır. Ve böylece takımın bir sezon boyunca oynayacağı bütün formalar, futbolcuların üzerinde sergilenir. Futbolcular sergiledikten sonra ise takımın forma ve diğer eşyalarını sattığı storelere formalar verilir. Taraftarlar da yeni formalara ilgileri çekmişse eğer ya da kulübüne maddi yardımda bulunmak için almak ihtiyacı hisseder. Böylece futbol formaları satılmaya başlanılır.

KALİTELİ KUMAŞLAR, GÖZ ALICI RENKLER

Futbol kulüpleri lisanslı forma çıkarmaktadır. Bu yüzden forma fiyatları normal geçinen vatandaş için çok olabilir. Lisanslı formaların fiyatları indirim yoksa eğer 70-80 TL den başlar ve 150 TL ye kadar gider. Formalara bu kadar fiyat vermek istemeyen vatandaşlarımız ise normal forma satışı yapan dükkânlara ya da mahalle pazarlarına giderek kendine 10-20 TL lik formalar alabiliyorlar. Hatta 20 TL lik formayı pazarlayanlar, formanın lisanslı olduğunu söyleyerek formanın sağ iç tarafındaki lisans işaretini göstererek vatandaşa çakma malı lisanslı diye satanlar çoktur. Çakması ile gerçeği arasında fazla fark olmayınca da insanlar ayırt etmekte zorlanıyorlar. Kulüpler ise bu durumdan şikâyetçi. Kulüp, kendi taraftarları takımın mağazasında alışveriş yaparak takımına maddi olarak yardım etmesini istiyor. Ama vatandaş da kulüp mağazalarındaki formaların çok olduğunu söyleyerek alışveriş yapmıyorlar. Türkiye’de ucuz forma sektörü hiç bitmeyecek gibi duruyor. Bu yüzden kulüplerin formaları ucuza vermeleri gerekmekte.

FUTBOL FORMALARI İÇİN TEK ADRES

Formalar sadece futbolcuların ya da basketbolcuların giydiği üniforma değildir. Formalar hem vatandaşlar için hem de kulüp için üretilir. Vatandaşlarımız ise aldığı kendi takımının formasını daha çok futbol formaları olarak giymektedir. Halı sahada maç yaparken aynı formaları giyen rakip oyuncuları genellikle birbirini karıştırıyor. Bu yüzden de ilk golü atanın formaların üzerine yelek giyme kuralı var. Özellikle sıcak havada top oynananınca, o yelekleri hiçbir takım giymemek için gol yememek için direnir. Bazen maçta yarım saat gol olmaz. Ama sonuçta o yelekler giyilir. Formalar maçtan sonra eve götürülerek ait olduğu yere kirli çamaşırlıklara atılır ve yıkanmayı beklemektedirler.

www.formatasarla.com.tr
http://www.nike.com/tr/tr_tr/c/football
Sport Pro
Sport Pro
Özel amaçlar için forma tasarım, dikim ve satışı yapan firmanın sitesinde, ürünleri ve verilen hizmetler hakkında bilgiler bulunuyor. http://www.formayaptirma.net/